Željezničar bolji od Viteza, Širokom derbi na Pecari

Nogometaši Širokog Brijega i Željezničara zabilježili su pobjede u preostala dva susreta 18. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, kojim je okončan su prvi dio polusezone.

• Kategorija Sport
  • Objavljeno 07.12.2015 08:35
U derbiju kola nogometaši Šrokog Brijega na Pecari su pobijedili aktualnog prvaka FK Sarajevo sa 1:0 (0:0), golom Danijela Kožulja, sjajnim udarcem sa 25 metara u 69. minuti. Ovom pobjedom Širokobriježani su prvi dio sezone okončali na trećem mjestu sa 36 bodova, iza Slobode sa  40 i  Zrinjskog sa 39 bodova, dok je ekipa Sarajava pala na peto mjesto 34 boda.

U drugom susretu današnjeg programa Željezničar se na Grbavici ubjedljivom pobjedom nad Vitezom 3:0 (0:0) oprostio od svojih navijača u ovom dijelu polusezone. Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Dženis Beganović u 47, Ajdin Mujagić u 75, te Amir Hadžiahmetović u 90. minuti. Gosti su od 69. minute igrali bez Hrvoja Barišića, koji je dobio crveni karton zbog udaranje Mujagića.

Ekipa trenera Edisa Mulalića ovom pobjedom uspjela je da polusezonu završi u godnjem dijelu tabele, na šestom mejstu sa 28 bodova.